Pedały KEYWIN CRM Ti

Dostępność: wybierz wariant
Wysyłka w: do 5 dni roboczych
Cena: 699,00 zł 699.00
ilość kpl.
Zyskujesz 6 pkt [?]
* - Pole wymagane

Opis

UWAGA: W sprzedaży ostatnia para pedałów CRM Ti bez bloków w komplecie! Długość osi 52mm.

Doskonałe pedały szosowe. Trzy dostępne długości osi pozwalają wybrać optymalny rozstaw nóg. Inne zalety to m.in.: niska waga, bardzo duża powierzchnia podparcia, duży regulowany luz roboczy, trwałość.

Pedały te swoim działaniem nie różnią się od modelu Carbon Ti. Różni je natomiast budowa. Łożyska z brązu zastąpiono tocznymi, co ma wpływ na niewielki wzrost wagi i wysokości ogólnej pedału. Korpus karbonowy został także zastąpiony kompozytowym. Jak w każdych pedałach Keywin, ich unikalna konstrukcja opiera się na luzie roboczym wbudowanym prosto w korpus pedału SPD zamiast tradycyjnego rozwiązania luzu w bloku.

CRM Ti to najlepsza oferta na rynku w kategorii waga/jakość/cena.

Zastosowane materiały i rozwiązania gwarantują bezobsługowość tych pedałów spd przez lata, co jest podparte niezliczonymi komentarzami użytkowników na całym świecie. Jak w każdych pedałach Keywin, ich unikalna konstrukcja opiera się na luzie roboczym wbudowanym prosto w korpus pedału zamiast tradycyjnego rozwiązania luzu w bloku. 
Jeden z komentarzy użytkowników znaleziony w Internecie oddający esencję marki: "Wymień cokolwiek czego nie lubisz w innych pedałach SPD… Keywin to już poprawił.”

Dzięki ich ogromnej powierzchni, bloki zużywają się bardzo wolno. Przy normalnym użytkowaniu przetrwają nawet kilka sezonów. Stan zużycia bloków nie wpływa jednak na jakość połączenia blok-pedał. Dzieje się tak dlatego, że elementy odpowiedzialne za przytrzymanie bloku w pedale nie mają kontaktu z podłożem podczas chodzenia.

Pedały Keywin wymagają bardzo niewielkiej troski. Zalecamy jednak wymianę smaru co 5000km na elementach ruchomych. Przy jeździe w bardzo niekorzystnych warunkach(zima) dystans ten należy odpowiednio skrócić. 

Dane techniczne:
Waga: 192g/para, 266g wraz z blokami i śrubami (oś 55mm)
Korpus: Kompozytowy
Oś: Tytan Ti6Al4V (do wyboru długości: 52mm, 55mm, 58mm). Pod klucz 15mm.
Łożyska: 2x łożysko kulkowe toczne, uszczelnianie
Bloki: Kompozytowe
Regulacja poz. bloku: 35st na boki, 20mm przód/tył oraz 1mm lewa/prawa
Sprężyna: Kompozyt(zintegrowana z korpusem). Stała siła wypięcia.
Śruby: Stalowe wraz z podkładkami
Powierzchnia blok-pedał: 3045mm2
Wysokość punktu podparcia: 17mm
Kąt wypięcia: >6st. Wypięcie jest bardzo wyraźne i następuje po przekroczeniu granicy luzu roboczego. Przypadkowe wypięcie jest niemal niemożliwe.
Luz roboczy: Regulowany. W standardzie 6st. Po zmianie zatyczki osi – 0st (elementy w kpl.)
Regulacja swobody luzu: Precyzyjna. Ustawienie siły potrzebnej do ruchu piętą na boki w ramach luzu roboczego odbywa się za pomocą śruby w korpusie. Nie zmienia to siły wypięcia.

W zestawie: pedały, bloki, śruby, instrukcja oraz zatyczka 0st (pedały fabrycznie wyposażone w zatyczkę 6st)
Części zamienne: Wszystkie poszczególne części tego modelu są dostępne do zamówienia.

 

Prawidłowy dobór długości osi
Dla większości osób polecamy standardową długość osi wynoszącą 55mm. Zdecydowana większość producentów oferuje podobną w standardzie, stąd przesiadka na nowe pedały spd nie będzie stwarzać kłopotu. Jeżeli rozmiar buta nie jest większy niż 44 oraz stopy podczas pedałowania układają się cały czas równolegle do ramion korby, można wybrać długość 52mm. Jeśli natomiast buty są wyjątkowo szerokie lub rozmiar większy niż 46, polecamy zastosować długość osi 58mm. Dobrym rozwiązaniem jest także pomiar odległości w swoim obecnym zestawie pomiędzy krawędzią wewnętrzną buta a ramieniem korby i ocena możliwości redukcji tej odległości w celu uzyskania możliwie najniższego współczynnika Q-factor.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl