Smar do łańcucha ProLink EXTREME Chain Lube 118ml

Dostępność: brak towaru
Cena: 55,00 zł 55.00
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

Opis

ProLink EXTREME Chain Lube to specjalistyczny preparat na bazie technologii MFR do smarowania łańcuchów. Wersja EXTREME posiada zwiększoną ilość cząsteczek MFR odpowiedzialnych za żywotność łańcucha.

UWAGA: Prolink EXTREME polecamy do codziennego użytkowania. W przeciwieństwie do smarów innych producentów, Extreme oznacza nie zwiększoną odporność na wymywanie, a polepszone właściwości smarujące.
Na niekorzystne warunki pogodowe (błoto,deszcz) polecamy używać zwykłego, tańszego smaru ProLink Chain Lube.

ProLink jest środkiem uniwersalnym, świetnie nadającym się do czyszczenia i smarowania łańcuchów, przerzutek, linek oraz mechanizmu pedałów SPD. Preparat nie klei się i tym samym chroni przed zabrudzeniem. Nadaje się na wszystkie warunki atmosferyczne!

ProLink Chain Lube bardzo dobrze nadaje się do użytkowania w ciężkich warunkach atmosferycznych (deszcz, błoto, śnieg). W tym celu łańcuch przed jazdą należy obficie nasmarować preparatem ProLink Chain Lube i eksploatować w stanie mokrym (tzn. nie usuwając nadmiaru smaru z łańcucha)! Dostosowując się do powyższych zaleceń ProLink Chain Lube nie wypłukuje się podczas jazdy, nie "zbiera" błota, a łańcuch daje się łatwo czyścić!

Podczas eksploatacji w warunkach suchych łańcuch można oczyścić z nadmiaru smaru.
Najlepsze rezultaty uzyskuje się po wcześniejszym oczyszczeniu łańcucha z zewnętrznej powłoki fabrycznego smaru (!).

UWAGA: podczas użytkowania smarów ProLink Chain Lube nie powinno się "płukać" łańcucha. Łańcuch należy jedynie wytrzeć z zewnątrz, używając co najwyżej delikatnych środków odtłuszczających.

Warto wiedzieć:
W przypadku smarów do napędów rowerowych należy rozróżniać dwie zasadnicze właściwości: (1) smarowanie, czyli zabezpieczenie napędu przed zbyt wczesnym zużyciem, oraz (2) zdolność do utrzymywania łańcucha w stanie elastycznym, czyli właściwość odpowiedzialną za cichą pracę oraz płynną i precyzyjną zmianę biegów.
Umiejętność rozróżniania między powyższymi właściwościami pozwala na zrozumienie fatku, że większość dostępnych na rynku preparatów, charakteryzujących się świetnymi właściwościami smarującymi, tak naprawdę - większość bikerów doświadczyło tego na własnej skórze - zupełnie nie nadaje się do smarowania łańcuchów rowerowych (!).
Odpowiedzialność za ten fakt ponoszą po pierwsze laboratoria producentów, które z braku znajomości stawianych przed tego typu produktem wymogów, jakość preparatu definiują wyłącznie na podstawie jego właściwości smarujących, a po drugie często renomowane czasopisma rowerowe, zlecające przeprowadzanie testów preparatów smarujących instytucjom, które podczas pomiarów popełniają te same błędy jak w/w laboratoria. Wynikiem jest paradoks, że często najlepiej testowane preparaty zupełnie nie nadają sie do celu, do którego są przeznaczone (!).
Z drugiej strony z doświadczenia wiemy, że mimo zdecydowanie niekorzystnych wyników w licznych testach, preparaty takie jak Rohloff Oil czy Finish Line CrossCountry dużo lepiej dbają o porządaną elastyczność łańcucha. Niestety słabe właściwości smarujące tych preparatów wymuszają częstą konieczność zmiany elementów napędu.

Mając na uwadze powyższe informacje prosimy o porównanie ProLink Chain Lube z innymi preparatami zarówno pod względem żywotności jak i jakości pracy napędu. Z pełną odpowiedzialnością gwarantujemy najwyższą żywotność oraz najlepszą pracę w każdych warunkach!

Opakowanie wyposażone w wygodny dozownik.

Dane techniczne:
Materiał: oparte na technologii MFR (molekuły przylegające do metalu)
Pojemność: 118ml (w butelce)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl